Znakomita przedstawicielka Polskiej Szkoły Ilustracji, autorka opracowań graficznych książek i czasopism dla dzieci i młodzieży.

Studiowała na warszawskiej ASP, najpierw pod okiem prof. Eugeniusza Eibischa na Wydziale Malarstwa, jednak po dwóch latach przeniosła się na Wydział Grafiki do pracowni prof. Jana Marcina Szancera, gdzie skończyła studia z wyróżnieniem realizując ilustracje do ,,Przygód Barona Munchausena”. Pierwszą książkę zilustrowała jeszcze przed dyplomem – były to „Bajki matki Sirabili”.

W jej dorobku artystycznym znajduje się ponad 60 tytułów. Była wielokrotnie nagradzana za swoją twórczość zarówno w Polsce, jak i za granicą, m.in. Złotym Jabłkiem Biennale Ilustracji w Bratysławie (1979) za ilustracje do książki „Moje próżnowanie” Joanny Kulmowej. W 2020 została Laureatką Nagrody za Całokształt Twórczości dla Dzieci Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

Jej dzieła to projekcja dziecięcych marzeń – świat w nich zawarty jest pogodny i bezpieczny, choć wypełniony bogactwem wyobraźni i nietuzinkowymi postaciami.

Udostępnij informację o Gościu
Informacje o gościu
error

Obserwujcie nas i subskrubujcie nasze kanały :)

YouTube
YouTube
Instagram