„Ty też możesz uratować świat, czyli o tym jak kreować ekologiczne postawy dzieci” – Panel dyskusyjny dla edukatorów, bibliotekarzy i rodziców

Kiedy: 26 sierpnia 2022, godz. 10:00 – 13:00
Miejsce: Muzeum Śląskie w Katowicach

Zarezerwuj


Nikt nie ma wątpliwości, że musimy bardziej zadbać o naszą planetę, by mogły się nią cieszyć kolejne pokolenia.

Potrzeba zmiany nie tylko nawyków, ale też sposobu myślenia, by działania stały się wyrazem troski i wrażliwości, a nie były realizowane z obowiązku. To bardzo międzypokoleniowy temat, bo to, co my rozpoczynamy, będą kontynuować nasze dzieci. To, co usłyszą od nas lub zaobserwują, będą powtarzać.

Jak skutecznie i naturalnie kreować ekologiczne postawy dzieci?

Między innymi na te pytania odpowiedzi szukać będą eksperci specjalizujący się nie tylko w ekologii, ale też od lat wspierający rozwój dziecka.


Dlaczego szkolenie jest dla Ciebie?

🍀Spotkanie na żywo z ekspertami – będziesz uczestniczyć w 3-godzinnej intensywnej dyskusji z cenionymi na rynku ekspertami.
🍀Sesja Q&A – będziesz mieć możliwość przedyskutowania swoich wątpliwości z ekspertami, którzy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.
🍀Praktyczna formuła – wraz z prowadzącymi przeanalizujesz realne przypadki, z którymi mierzą się edukatorzy wprowadzając nowe ekologiczne standardy do życia instytucji.
🍀Podnoszenie kwalifikacji – dzięki udziałowi w tym panelu zrobisz pierwszy krok, by zostać specjalistą w edukacji ekologicznej.

🎁 Certyfikaty – każdy uczestnik otrzyma na zakończenie imienny certyfikat.
🎁 Upominki dla uczestników – twój udział gwarantuje Ci odbiór upominku – książki, która ułatwi Ci wprowadzanie w twoich działaniach ekologicznych standardów.
🎁 Możliwość wygrania dodatkowej nagrody – jako uczestnik będziesz mieć możliwość zgłoszenia swoich działań edukacyjnych do wewnętrznego konkursu, tylko dla uczestników panelu. Nagrodą będzie pakiet edukacyjny oraz konsultacja ekspercka dla Twojej instytucji.
🏆 W trakcie wydarzenia zostaną ogłoszone wyniki wakacyjnej akcji dla przedszkoli – EKO-Akademia „TY TEŻ MOŻESZ URATOWAĆ ŚWIAT”.


W panelu wezmą udział:

Joanna Dymna-Oszekdyrektor Biura Zarządu ING Banku Śląskiego S.A. i prezes Fundacji ING Dzieciom

Związana z ING od 2000 r. Od 2014 roku pełni funkcję dyrektor Biura Zarządu Banku. Bliskie są jej tematy społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. Od 2021 roku jest również prezesem Fundacji ING Dzieciom, w której wcześniej zasiadała w Radzie Fundacji. W latach 2019-2021 była również Członkiem Zarządu Fundacji Sztuki Polskiej ING. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Dr n. hum. Agnieszka Pasztak-Opiłka – prezes Centrum Navigare i Stowarzyszenia Promocji Zdrowia i Pozytywnego Rozwoju Navigare.

Psycholog kliniczny, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie certyfikacji, certyfikowany terapeuta TUS. Wieloletni trener, nauczyciel akademicki, z bogatym doświadczeniem w prowadzeniu wykładów, warsztatów i szkoleń skierowanych do różnych grup odbiorców. Członek i członek zarządu licznych towarzystw naukowych, członek Komitetu Ekspertów Fundacji OD-waga, przy Biurze Społecznego Rzecznika Praw Osób Chorych na Otyłość w Warszawie, autorka kilkudziesięciu publikacji (książek, artykułów) i wystąpień konferencyjnych w kraju i za granicą. Od lat zasiada w Jury Ogólnopolskiego Konkursu Słoneczniki. Prywatnie mama dwóch synów oraz jednej cavalierki. 

Dr n. hum. Oliwia Brzeźniak-Pałgan – członkini rady programowej Fundacji Czas Dzieci.

Doktor nauk humanistycznych, nauczycielka języka polskiego. Pracowała jako księgarka, pracownik administracji czy bibliotekarka. Największą miłością, poza mężem i synem, są książki dla dzieci, które czyta i o których pisze. Najlepiej czuje się jednak wtedy, kiedy może zachęcać do czytania. Lubi długie spacery i dobre jedzenie.

Katarzyna Nabrdalik – prezeska Teach for Poland

Od początku swojej kariery związana z trzecim sektorem gdzie rozwinęła swoją pasję do edukacji i rozwoju umiejętności liderskich wśród najmłodszych. Zarządzała polskim Oddziałem międzynarodowej organizacji AIESEC, składającej się z kilkunastu oddziałów lokalnych i ponad 1500 członków. Później przez 2-lata pełniła funkcję Dyrektor na Region Europy AIESEC International gdzie koordynowała funkcjonowanie ponad 40 oddziałów organizacji i ich projektów edukacyjnych dedykowanych do sektora publicznego i prywatnego. Równolegle do pracy w trzecim sektorze udało jej się zdobyć doświadczenie w świecie technologii i startupów gdzie pełniła funkcję Managera ds. satysfakcji klienta i sprzedaży. Miłośniczka podróży i odkrywania najdalszych zakątków świata, mająca nadzieję zwiedzić swój 70 kraj w tym roku. Teraz zdecydowała się wyobrazić edukację na nowo, w Polsce.

Iwona Brzózka-Złotnicka – współzałożycielka i prezeska Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog

Współzałożycielka i prezeska Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog, w ramach którego realizuje działania koncentrujące się na promowaniu kompetencji przyszłości i wspieraniu w tym obszarze nauczycieli, rodziców i uczniów. Z wykształcenia polonistka, bibliotekarka i animatorka kultury. Przez 8 lat pracowała w szkole jako nauczycielka języka polskiego. Trenerka i autorka materiałów edukacyjnych, ekspertka edukacyjna specjalizująca się w wykorzystaniu nowych technologii w procesie nauczania i uczenia się. Popularyzatorka nauki programowania w Polsce, ambasadorka europejskiej akcji Code Week.

Współtwórczyni i koordynatorka programów Mistrzowie Kodowania, Mistrzowie Kodowania Junior, CyfrOFFy kONtakt i Solve for Tomorrow dla Samsung Electronics Polska. Współpracuje z wieloma organizacjami zajmującymi się edukacją w Polsce, a także z podmiotami publicznymi – m.in. z NASK, Cyfryzacja.gov i Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Jolanta Wrzesińska właścicielka serwisu Ekorodzice.pl

Z wykształcenia ekonomistka, zwolenniczka upcyklingu, zapalona swapowiczka. Od 12 lat właścicielka portalu Ekorodzice.pl, organizuje ekologiczne eventy oraz prowadzi recyklingowe warsztaty. Lubi eksperymentować w kuchni, zwłaszcza z dzikimi roślinami. Wyszukuje na zagranicznych portalach i blogach nowinki dotyczące zdrowego stylu życia. Stara się, aby w erze gloryfikacji konsumpcji stosunki międzyludzkie nie stały się zbędnymi śmieciami…


Panel poprowadzi: 

Agnieszka Karp-Szymańska – prezes Grupy Czas Dzieci, dyrektor Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki.

Specjalistka UX Designer z zakresu badania potrzeb i projektowania doświadczeń (również w dziale kultury); z wykształcenia filolożka polska. Pracuje jako animatorka kultury; związana z branżą internetową, marketingiem i promocją. Twórczyni i współwłaścicielka portalu CzasDzieci.pl, założycielka i członkini zarządu Fundacji Czas Dzieci, dyrektorka Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej „Ojce i Dziatki”, inicjatorka licznych akcji i projektów, ekspertka, konsultantka merytoryczna i członkini kapituły konkursowej.

Wydarzenie zorganizowane we współpracy z Fundacją ING Dzieciom.

error

Obserwujcie nas i subskrubujcie nasze kanały :)

YouTube
YouTube
Instagram