Wystawa „Mała książka – wielka sztuka”. Ilustracje Aleksandry Krzanowskiej z książki „Krasnal w Krzywej Czapce”


Gdzie i kiedy:

LUBLIN – 20.09 – 20.10.2022 – MBP w Lublinie,  Filia 32 Biblio, Aleje Racławickie 22


Dzieci w wieku przedszkolnym to prawdziwi odkrywcy – z ciekawością eksplorują otaczający je świat, zadają mnóstwo dociekliwych pytań i dynamicznie rozwijają się w otoczeniu najbliższych i rówieśników! Każdy rodzic, który chce towarzyszyć swojemu dziecku w tej niezwykłej przygodzie i uwrażliwiać jego serce na piękno, dobro i drugiego człowieka, powinien podarować mu czas na wspólne czytanie i częste wizyty w bibliotece! Niejedna książka to przecież najprawdziwsze dzieło sztuki, które przemawia do Małego Czytelnika nie tylko poruszającymi historiami, ale też wyjątkowymi ilustracjami rozbudzającymi jego wyobraźnię i zmysł estetyczny. Dzięki książkom dzieci już od najmłodszych lat obcują ze sztuką, mają ją na wyciągnięcie ręki, także w domowym zaciszu. Odwiedzając bibliotekę i korzystając z jej oferty, mogą natomiast stać się pełnoprawnymi uczestnikami życia kulturalnego!

Prezentowane na wystawie ilustracje Aleksandry Krzanowskiej pochodzą z książki „Krasnal w Krzywej Czapce”, która w październiku 2022 r. będzie mieć swoją premierę!  W ramach kampanii Instytutu Książki ,,Mała książka – wielki człowiek” Wyprawka Czytelnicza będzie czekać na przedszkolaków w blisko 7 tysiącach bibliotek w całej w Polsce razem z Kartą Małego Czytelnika i broszurą dla rodziców! Autorem pełnej niezwykłych przygód opowieści o Krasnalu w Krzywej Czapce jest wybitny autor, znany i lubiany przez najmłodszych czytelników – Wojciech Widłak

Gdzie tytułowy bohater zabierze Małych Czytelników? Do świata pełnego wrażeń, wyjątkowych spotkań, przeżyć… i do biblioteki!

Aleksandra Krzanowska (1981) – absolwentka wydziału grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, dyplom obroniła w 2006 roku w pracowni litografii. Książki interesują ją odkąd pamięta. Zajmuje się ilustracją i grafiką książkową. Zilustrowała kilkadziesiąt książek: interaktywnych, edukacyjnych, obrazkowych, opowiadań i powieści dla dzieci. Mama dwóch chłopców. Teraz pasją do książek stara się zarazić swoje dzieci.

***

Kampania społeczna Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. W ramach kampanii rocznie blisko milion dzieci – noworodków, przedszkolaków, pierwszoklasistów – otrzymuje wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Więcej informacji na: www.wielki-czlowiek.pl

error

Obserwujcie nas i subskrubujcie nasze kanały :)

YouTube
YouTube
Instagram